ForuMatrax
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForuMatrax

Sadece Gülün.. Hepsi Bukadar..

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Best speed dating company. Dating in gainesville.
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 5:43 am tarafından Misafir

» Medication In Carry On Luggagr
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 1:39 am tarafından Misafir

» Louis Vuitton
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 7:01 pm tarafından Misafir

» barleans fish oils
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 2:03 pm tarafından Misafir

» Wellnigh as frugal as download
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 8:04 am tarafından Misafir

» apap codeine anti-inflamatory
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 7:09 am tarafından Misafir

» Metformin, such beginning plant-derived
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 6:38 am tarafından Misafir

» health benefits of fish oil pills
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 pm tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:02 pm tarafından Misafir

En iyi yollayıcılar
Admin
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_lcapYeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_voting_barYeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_rcap 
Aşkböcüü
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_lcapYeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_voting_barYeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_rcap 
DESQUAR
mamisa
salak_insan
MurciéLaGo
Delikurt
m|2v
35tAm35
dere otu
Anket
Bir bayan ideal boy sizce kaç cm olmalı?
159cm ve aşağısı
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_lcap0%Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
160-164
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_lcap0%Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
165-169
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_lcap43%Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_rcap
 43% [ 3 ]
170-174
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_lcap43%Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_rcap
 43% [ 3 ]
175-179
Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_lcap14%Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_vote_rcap
 14% [ 1 ]
180cm ve daha fazla
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 7

Yeni Başlayanlar için GAZİ üni.

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek
Rep Puan Gücü : 608834

Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Empty
MesajKonu: Yeni Başlayanlar için GAZİ üni.   Yeni Başlayanlar için GAZİ üni. Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 8:36 pm

# - hocalara asla ama asla siyasi fikrini söyleme çünkü burası belli etmesede ankaranın en politize üniversitesidir.

# mediko rektörülüğün karşısındaki binadadır kendine üniversiteyle ilgili kitapları hevesle almaya başlamadan önce mediko binasının içindeki kitap satıcısına ugra lineer cebir kitapları 250.000 tl idi * piyasada 30 milyondan aşşağıya bulamazsın

# kantinde gördügün bos masanın ülkücülere ait olup olmadıgını anlamadan oturma bu üniversitenin ögrenci yapısı sol karakterli de olsa hocalar ve dolayısıyla üniversite yönetimi daima ülkücüleri destekler. sebepsiz bir kavga hem ögrencilik hayatını tehlikeye atar hem de hastahane masrafı acar en güzeli kantinlerdeki çarpıklıkları, türkes resimlerini görmezden gel sen egitimine bak illa ki direnecegim diyorsan gandhi yi örnek al deniz gezmişin kardesine vasiyetini * oku anlamını çözmeye çalış

# kampus diye bir sey düsleyerek baska bir sehirden geldiysen hayatında görebilecegin en dagınık yapılı üniversitenin içindesin fen edebiyat eğitim yada teknik eğitim de okuyorsan kütüphaneye gitmek için beşevlere iibf ye yok eger iibf de okuyorsan ögrencilik hayatınla ilgili işlemlerin çogu için medikoya yürümen, mühendislik mimarlıkta okuyorsan ve bu iki yerden** biriyle işin varsa otobüsle bunların bulundugu bölüme gitmen lazım

# fen-edebiyat fakültesi simdiki die baskanı dahil alptekin esin gibi belli baslı istatistikcileri h.hilmi hacısalihoglu gibi turkiyede duayen kabul edilen matematikcileri yetistiren fakulte budur. eskiden bu bina yoktu 1996 girislilerden itibaren bu binada okumaya basladılar önceden kamu personeli dil kursunun yanında barakalar vardı derslere sakat bir köpekle kuzudan dönme bir kedi girerdi sıra arkadaslarımızın yerine oturan çekirgeleri almak bize düşerdi*

# polis oldugundan suphelenilen fotografcı ali abidir cok güzel siyah beyaz fotolar ceker polissede helal olsun sanatı ögrenmis kendini asmıstır. mutlaka resim cektir

# iibf kampusundeki arkadaslar biraz daha havalıdır (genelde cikstirlerde ben sana tanıdık cok oldugundan alınmasınlar diye böyle diyemiyom anla iste) gazinin elit kısmında görürler kendilerini alıs bunlara burada ögrenci arabasının cok olması raslantısalmıdır yoksa hakikaten üst sınıfın çocukları ben işletme okumak istiyorum diye olaya girer anlamıs degilim anlarsan bana da anlat. mimarlık-mühendislikten kızla asla cıkma genelde altın oranı falan gibi garip şeylerle kafayı bozmus pasaklı tiplerdir sen yinede ciks falan da olsa iibf ye takıl

# iibf de cok meshur hocalarla tanısabilirsin hic sıkılmadan git hocam ben sizinle tanısmak istiyorum de ö.faruk çolak bankacılık üzerine (aslında iktisat üzerine de) aşmış bir adamdır mutlaka dersini al eger iibf deysen tartışmasız türkiyenin en iyi muhasebe egitimini veren fakültedesin bu fırsatı kaçırma

# gummf'de "çok daraldım çıkiim bahçede biraz hava aliim" şeklindeki bir düşünce içine düşerse hemen uzaklaşmaya bak. lakin hayalkırıklığı, üzüntü, cinsel bunalım ve bilimum depresif moda sürükleyebilir karşılaşacağın manzara. sen gitmeden ben anlatiim sana. bir ilkokul düşün; eşşek kadar herifler okuyo (hababam sınıfını hatırla). bu adamlar 4 tane potası olan bi de "buraya oturabilirsiniz" şeklinde döşenmiş basamaklı taşların üzerinde gidiolar geliolar, basket felan oynuyolar. eğerki çok canın çektiyse bi etrafında turla (zaten fazla zamanını almaz) ve çık okuldan. sahi sen niye dinlenmek için bahçeye inmeyi düşündünki, çıkıp gitsene.

# iibfde isen okulun bilgisayar labında bedava rahatca sorf yapabilirsin, sozlük takılabilirsin. ayrıca merkez kutuphane de iibf de olduğu için diğer fakültelerde olduğu gibi kütüphane için bir sürü yol kat etmene gerek kalmaz. fakat kitapları evin bi köşesine atıp orda unutmak yerine zamanında getirki yok yere ceza ödemeyesin.

# iibfde arka taraftaki öğrenci girişini kullanmaya üşeniyosan, yüzüncü yıla şöyle bi göz at herhangi bir etkinlik varsa kapısı açık olacaktır, ordan arka tarafı hiç dolaşmadan okula rahatca girebilirsin.

# iibfde okuyorsan ve derslerle alakan yoksa fotokopicilerde harcliginin yarisini birakmaya alış. ayriyeten hiç bir okulun etrafında bu kadar cok kırtasiye yoktur. bu yuzden bos yada tenha kırsatiyeci her zaman bulursun bunu unutma. zaman zaman yemekhanede guzel yemekler çıkabilir. arada sirada yemek programina soyle bir bak. bir de iibf de okuyupta bir arkadas grubum olsun surekli gezelim tozalım diye kasma. insan kalitesi cok yuksek degildir. bir kac saglam arkadas yeterde artar.

# iletişim fakültesi nispeten daha az kontamine olmuştur. ama sonuçta gazi üniversitesi malıdır. bir husus var ki, gözardı edilmemeli. böyle bir okulda tez, anti-tez kanunu hükümleri gereğince kendinizi geliştirme imkanınız olabilir. sürekli uyanık kalırsınız. öyle ki, bunlar bile demek üniversite okuyabiliyor diye aklınız yeni boyutlarla tanışır. o bildik aforizma beyninize işler *, (bkz: seni oldurmeyen sey guclu kilar)

# iibf için en piyasa mekan denir. belki vardırda doğruluğu ama 4 yıl geçmez öyle piyasa ile. git hemen bi aktivite bul. bi etkinliğin parçası ol çünkü iibf de yapılabilecek pek bi şey yoktur. bolca kantin vardır. hoş hepsini toplasan adam gibi bir kantin etmez ama olsun. tek etkinlik kantinde oturup kahve içmek olunca dolayısıyla önem kazanıyor kantinin varlığı. herneyse dış ve bahçeli kantinde kışın doğal olarak pek kimse göremezsin. iç kantin denilen yer kışın inanılmaz kalabalık olur. yağlı patates kızartması atmosferi ile piyasa meraklılarına ev sahipliği yapar. ben haz almam dersen alırsın 3 ü 1 arada kahveni çıkarsın orta kantine oturursun öyle doğayı izlersin orda güvercinler serçeler felan vardır hergün beslendikleri için biraz evcilleşmişler. eğer bir de iktisatçıysan john nash gibi güvercinlerin hareketlerini incelersin. 100. yıl denen yere durmadan birileri gelir. takip etmek lazım. bilgisayar labına gideceksen biraz yoğunluk olabilir. bekleyeceksin artık.

öyle korkulacak bir üniversite değildir. her tipten herifi görürsün. bazı kişiler ilk zamanlar takım elbise takılırlar bi zaman sonra onları güneş gözlükleri ve levis kotlarıyla görürsen dumur olma. oluyor böyle şeyler bu okulda kimin ne olacağı belli olmaz. bi de ağzını sıkı tut. amına koyuyum bu reislerin dersin hem anlatım bozukluğu yaparsın * hemde güme gidersin çekerler kenara.

öğretim görevlileriyle felan sakına laf dalaşına girme akıllı uslu ol biraz. üst sınıflardan tanıdık bulursan onlarla konuş kaynaş biraz. yardımcı olurlar sana. cins pek yoktur okulda. kalendar insanlar vardır genelde. çakal tiplerde vardır da onlarıda kimse takmaz.

yemekhaneye git arada bir bak ne var ne yok gir ye bi şeyler. güzel olur yemekleri. 1 buçuk ytl ye daha iyisini yiyemezsin. yemekhanede de piyasa oluyor bazen ben de anlamadım tam olarak ama işte oluyor.

gazili olmak ayrıcalıktır yazısını görmezlikten gelmeye çalış. eğer bir işin olur ise öğrenci işleriyle, sakın gitme o kabzımanlara. bir boktan anladıkları yok. danışmanınla git muhabbet et arada bir ben yamuk yapanını görmedim seni bilgilendiriyorlar yardımcı oluyorlar.

hocaların yoklama aldığına bakma, salla gitsin eğer girmeyeceksen. hele bir de senden kağıt çıkarıp sırayla imza atmanızı isteyen hocaya denk gelirsen hiç sallama kim uğraşır o işle. ayaktır onlar ilk yıllar yaparlar öyle muamele.

# "boşaltın ulan kantini, şiir günü yapıcaz" diyerek kantini terketmenizi rica eden edebiyat tutkunu ülkücü kardeşlerinizi yadırgamayın, anlayış gösterin. heyecanlarını mazur görün. onlar edebiyatın gönüllü neferleridir. ufaktan uzayın..

# eğitim fakültesindeki kantinlerde müzik kutusu varsa uzak durun. seçip çaldırdığınız şarkıya göre karakter ve siyasi kimlik analizlerine uğrayabilir, bir takım abilerden kurulu yıkım ekibi ile tanışmak zorunda kalabilirsiniz.

# 1.50 boyunda ve takım elbiseli bir pigme sana doğru dik dik bakıyorsa anla ki küpen, topsakalın veya uzun yaldır yaldır saçların (yada hepsi birden) vardır ve yakın bir tarihte pigme ve 15 arkadaşıyla ciddi münasebetlere gireceksin. münasebet vaktinin çok yakın olduğunu hissediyorsan kaç, kovalayan biri varsa girebileceğin yegane mekan gazi ünv. eczacılık fakültesidir. zira orada güvenlik üst düzeydedir. sonrası için 1 ay rapor ve ufak bir estetik operasyon yeterli olur. yada kasma sen fakülteyi bırak..

# kendi düzenlediğin bahar şenliklerinde bile kim olduklarını bilmediğin bir grubun "şenlik basarak" mehter marşı çalınması yönünde isteklerinin olacağı, fakat iraden ve kendi iç gücün ile onları kovabileceğin üniversitedir.

direnişin karşısında hiçbir şey duramaz.

# disardan gelen tepkilere hazirlikli ol ! netekim ilk bir iki, belki uc yil su tepkileri alabilirsin;
- ayyy!! gazi mi? ay nasi okuyosun orda ya ?...bla...bla.bla
bir etkinlik soz konusu ise
- ha , gazi , kesin ulkuculer basar.oluyo mu oyle seyler? ne yapiyosunuz ?

ilk bir yil icinde bir karar vermen gerekecek; tamam mi, devam mi? ikinci sene bu karari vermek zorlasacaktir.o nedenle sikayet etmek yerine eyleme gecmek daha iyidir.her halukarda icin rahat olur.

# iibf'de okuyorsanız ana binanın girişindeki sarısın korumaya dikkat edin. kendisi celik bilek, demir yurek kıvamında bir sahıstır. 38734. kez ana kapıdan cıkmaya calısmanızda sizi o sefer de geri dondurecektir. bari hiç yorulmayın, inat etmeyin mulayimce yeni binadan ya da eski binadan cıkın.

# rektorluge isin dusebilir ,ogrenci isleri daire baskanligi ordadir, ve fakultenin ogrenci isleri ogrencileri bazen oraya yonlendirir.
simdi, rektorlugun bir ana girisi vardir bir de ana girisin bir kac metre saginda yan girisi vardir, iste bu kapi gidecegin yere daha yakindir.hele otobusle geldiysen tamda o kapinin onundeki durakta ineceksin.sanssizsan giris kapali olabilir. (onceden hep acikti fakat gecen yil siklikla kapali gordum orayi)
kapali kapilar korkutmasin, bekciler yoksa ordan tirmanip gecebilirsin.(yine de dikkatli ol o uzun demir cubuklar kicina girmesin, elindeki kitaplari parmakliklarin altindan kisa duvarin altindan gecir, sirt cantan sorun olmaz.)
edit: ya oraya kimlik kontrol noktalri koymuslar, yapmayin bu dediklerimi.

iibf' de en cok tuketecegin sey ucu birarada nescafeler ( essek sipalari onceden jakop getirirlerdi simdi ulkerinkini getiriyolar,aci oluyo) ve beraberinde sigaradir.bina icinde sigara iceceginiz yer de fotokopi odasinin oldugu o aradir.(caylari birazdan anlatacagim gibi kotudur.)

iibf'de iyi vakit gecirmenin kurali hocalarla muhabbetten de gecer...insanlar bu konu hakkinda ne dusunurse dusunsun, hocalarin odasina girip keyif yapmak cok zevkli bisi.bazi hocalar cok deli dolu olabilir....derste kufredenler cikabilir, aldirma, sev onlari...kendimi anane gibi hissetcem ama, okumaya niyetliysen su boktan okulda dersleri asma da derece yapip bitir beaaa!!!cevrende " neden geldim buraya " diyen ama daha boktan okullari hakeden tipler olacak, gazi'den sikayet etmeyi bi bok zannedenler olacak,"zkerim okulu,ben yine universite sinavina gircem" diyenleri bi kenara korsak, hakiki bok o okulu tum olumsuzluklara ragmen adam gibi okumaktir ki , gazi iibfnin bazi bolumleri cabani odullendirebilir.(odullendirir,okul bittiginde referans istemen gerekecek mesela) ayrica (bkz: ben ettim sen etme).
kisacasi,okulu sevmen icin oraya ait seylere tutunman gerek, okula ait olanlar da (en azindan ilk yillar icin gecerli) ogrencilerden ziyade kadro.ornegin guvenlik gorevlileriyle arkadas ol bak seni on kapidan nasi geciriyolar.(bkz: soyleyenlerin yalancisiyim)....

iibf'' de ilk bi yil cogu hoca derste ogrencilerin aazina zcar " hic okumuyosunuz, hic arastirmiyosunuz " diyerekten, aldirma onlara.bazilarina kibarca kafa tutabilirsin bile...hocalar senin gibi ogrenci ariyolar, yalniz onlara daha ilk seneden otorite sovunun senin icin bi anlami olmadigini gostermen gerek,rahat olcan yane, cunku mutlaka onlar sana bunu ogretecekler .( en azindan bazilari )

eften puften de olsa kuluplere gir, hic belli olmaz, aptal bi kulup desen de senin gibi ne oldugunu anlamadan gaziye dusmus muzdarip ruhlar bulabilirsin.hem ankara'nin az da olsa etkinlikleri de hostur....( kuluplerde cok hizli ciftlesmeler yasanir, hayat bu, sevgili aramaya gelen de var kendini aramaya gelen de...)

son bir oneri, besevlerde pahali da olsa onerebilecegim bi yer var ; citir cafe ,iibf'den yukarida kaliyor,anitkabire dogru, oranin elmali payi (anne elinden cikanlardan) ve ev poacasi cok guzel olur, yaninda mis gibi cay, ( dikkat,cay kotu de olabiliyor), 5 ytl verip cikarsin o ayri...muzik de guzeldir.(elmali pay hastalari vazgecemezler, ogleden sonraya bitmis olabilir, aksam gidince bulamazsin )

bu sene rektorluk civarindaki okullara gireceklere simdiden gecmis olsun derim, ankara discilik fakultesinin onunde,meb sura salonunun otesindeki bufenin kalkmis oldugunu gordum, okulun igrenc caylarindan tiksindikten sonra cogunlukla kahvalti ve oyle yemegi mekani olarak orasi guzel ve ucuz bi yerdi, guzel tost ve cay ayrica muhabbet sansina elveda deyiniz.iibf'nin kantiniyle ilgili poaca haric cogu mamul kotudur genellikle (snitzel, kofte ekmek sevmeyenler icin).ustelik o bufede house musik falan da dinlenirdi, belki gecici bisidir, umit etmek gerek.bi bakin siz yine de...

# gazi yüksek lisesi olacak doğrusu. anlayacaksın, genç... genç demişken; bak o sakal örf, adet ve ananelerimize aykırı.
bu arada:
-reis!!! bizim ders varmış?
-heee! okuycanız tabii!

Alıntıdır.

Yeni Başlayanlar için GAZİ üni.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-