ForuMatrax
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForuMatrax

Sadece Gülün.. Hepsi Bukadar..

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Best speed dating company. Dating in gainesville.
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 5:43 am tarafından Misafir

» Medication In Carry On Luggagr
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 1:39 am tarafından Misafir

» Louis Vuitton
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 7:01 pm tarafından Misafir

» barleans fish oils
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 2:03 pm tarafından Misafir

» Wellnigh as frugal as download
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 8:04 am tarafından Misafir

» apap codeine anti-inflamatory
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 7:09 am tarafından Misafir

» Metformin, such beginning plant-derived
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 6:38 am tarafından Misafir

» health benefits of fish oil pills
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 pm tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:02 pm tarafından Misafir

En iyi yollayıcılar
Admin
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_lcapYeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_voting_barYeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_rcap 
Aşkböcüü
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_lcapYeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_voting_barYeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_rcap 
DESQUAR
mamisa
salak_insan
MurciéLaGo
Delikurt
m|2v
35tAm35
dere otu
Anket
Bir bayan ideal boy sizce kaç cm olmalı?
159cm ve aşağısı
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_lcap0%Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
160-164
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_lcap0%Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
165-169
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_lcap43%Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_rcap
 43% [ 3 ]
170-174
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_lcap43%Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_rcap
 43% [ 3 ]
175-179
Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_lcap14%Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_vote_rcap
 14% [ 1 ]
180cm ve daha fazla
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 7

Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni.

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek
Rep Puan Gücü : 608834

Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Empty
MesajKonu: Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni.   Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni. Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 8:52 pm

yeni baslayanlar serisinin olmazsa olmaz ihtiyaci gibi olmus bu .. ama hemen araya girelim.. itu nun onumuzdeki 20 yil icinde ozel universite olma yolunda adim adim ilerleme ve abet akreditasyonu icin ogretim gorevlileri arasinda bi elemeye gittigi dusunulup karar verilmeli bu sancili ve sonunun ne getirecegi bilinmeyen asamada dikkatli olunmalidir.. belki de yol yakinken donulmelidir..

her an her saniye okulun sizi yolma ihtimaline karşı hazırlıklı olun zira okuduğunuz okul 10 sene içerisinde türkiyenin en zengin okulu olma yolundadır..her ne kadar mal olsalar da ziraat bankasındaki memurlarla iyi geçinin bir çok defa işiniz düşecektir..rektörlüğe girmeden önce kendinizi zihinsel açıdan hazırlayın orta bahçede gördüğünüz hayvanlar gerçekten tavşan kazara değil harbiden görüntü güzelliği olsun diye oraya konmuş şeyler..rektörün tipini ve eşkalini bilin her an her yerde rastlayabilirsiniz, o insanı* görüp de rektör olduğundan habersiz iseniz herhangi bir diyalogda posta koyma ihtimaliniz yüksek* sonra başınıza bela almayın..yurtlarda mutlaka en az bir dönem kalın çünkü hepsi çok güzel..ilk yılınız veya döneminiz de "oha daha ilk seneden xyolar demeyin" gelecek dönemleri bekleyin..gümüşsuyunda kalcaksanız sabah 9da maslakta ders alma gafletine düşmeyin gidemezsiniz..

ilk cümlesi 'ke$ke hic ba$lamasaydin' olan eser

ya esek gibi calisin ya da eninde sonunda mantarlayacaginizi bilin, ksb denen ici bos disi süslü ortama ugramayin, kütüphane memurlarina laf anlatmaya kasmayin, teknik resim ödevinii yapmadan önce viski icmeyin icerseniz ödevi yapmaya ugrasmayin, fizik labaratuarlarinda asistanlarla arayi iyi, kimya labaratuarlarinda asistanlarla arayi mesafeli tutun, 3. senenize kadar ortama adapte olamadiysaniz daha fazla ugrasmayin, cöm muhabbeti görmekten tirsmayin-zira orada böyle bisey yok-, kiz iseniz elektronik fakültesine erkek iseniz fen edebiyat fakültesine bol bol ugrayin, yemekhaneyi boykot etmeyin, rektörle yakin temasa gecmeyin, dekanlarinizla iyi anlasin ve itü'de ne kadar zenginseniz ancak o kadar iyi yemek yiyebileceginizi asla unutmain, fazla takmayin, üzülmeyin, aglamayin. korkunun ecele fazlasi yok, beceremesseniz atilacaksiniz.

öncelikle hazırlık bölümüne kayıt olurken istenen parayı vermeyin. sike sike kaydınızı yapıcaklar. hocaları iyi araştırın çünkü itude hoca faktörü çok önemlidir. dersi kafadan geçme şansınız yüksek. asistanlarla uğraşmayın, çoğu artisttir zaten. derslerin uygulamalarını kaçırmamaya özen gösterin çünkü dersi asıl orda öğrenirsiniz. son olarak serinkanlılığınızı asla kaybetmeyin, eninde sonunda burdan kurtulacaksınız.

bilgisayar labları* ve itü fitness centerı sonuna kadar sömürün. başka yerde bulamazsınız böyle imkan.

iki cumlelik eser. $oyle ki:
"sen ozunde bir abazasin, degil idi isen bile artik oyle anilacaksin. eger kizsan cirkinsin biliyorum ama dort sene gotun kalkacak burada..."
(delikan76, 05.06.2003 14:04)#2920080 :O /msg ? !?

soyle baslar bu eser : "madem bir bok yemişsin o zaman..."

itude mumkunse otomasyon orenci islemlerine fazla bulasmayin, ole resmi isler yazismalar felan hele hic olmasin mumkunse, itude otomasyon isleri bireysel islemez, kisiye gore islem yapilmaz , tek bir orencinin sorunu pek cozulmez, yani rahat olun yavas yavas.
ders mi alamadiniz olsun az kredi oz kredi ne gusel, transkript sorununuzmu var bisemi oldu, orenci islerine otomasyona ne gerek var bissuru yol hemde yuru dur,bulasmayin eve gidin bir tane xanax alin, sole sakin bir ortam bulun bi sigara felan yakin.
ornegin su olay basiniza siksik gelebilir itu otomasyon orenci islerine gittiniz bir kredi sorununuz var diyelim ders acilmamis sizde yeterli krediyi tutturamiyosunuz..

orenci: ehem efendim benim 15 kredi almam lazimmis ama bana 14.5 kredi vermisler basgada ders alamiyorum dersleri abet kriterine gore 2 + 1 diyerek bolmussunuz lablar felan derken noolacakhnhnh...
otomasyon yetkili kadini: .....? ....! ......!!!@@!
orenci: ee kredi 14.5 de kayit olamadim okula acilacak nasi yani? bi yardimciolursanizltfenfen...
otomasyon yetkili kadini: rhoooarghhhh! hoh!roarrr!!!
orenci: peki...

orenci: bir tavukburger birde patates kizartmasi alacagim
kadin: 2 bucuk milyon
orenci: ama orada tavukburger patates kizartmasi 2 milyon yaziyor.
kadin: o menu olarak oyle bir tavukburger birde patates kizartmasi menu alacagim demen lazimdi.
orenci: iide ayni seyi verdiniz bana:
kadin: o menu olarak oyle bir tavukburger birde patates kizartmasi menu alacagim demen lazimdi ( itu adami ayakta siker).
orenci; peki...

hazir yeni ogrenci alim donemi de baslamisken yeni gelecek arkadaslara bi katkimiz olsun.. diger universitelerin aksine itu de ayrik akademik takvim ile baska universiteler tatildeyken siz okula baslar onlar finallerdeyken siz coktan her sinavi atlatmis olursunuz.. itu de hazirlik mevhumu ile diger siniflar arasinda hele ve hele ucuncu sinifla diger siniflar arasinda bariz farklar bulunur.. hazirlik okuyup gevsemis nice cevherin ilk siniftan butun ortalamayi suladiklari gorulur..

gelelim itu nun gercekten en tehlikeli bolumu olan otomasyon binasina.. kayit islemleri sirasinda ve ogrenim hayatinizin geri kalaninda da goruceksiniz ki orada mit ajanlari tarafindan yerlestirilmis 4. menopozlarina henuz adim atmis teyzeler yasamaktadir.. ustelik siz ne derseniz diyin insan gorunumunde olmalari ayri bi ilgincliktir. su yasima geldim bir tanesinin de yardimsever bir goruntusune rastlamadim bunu da belirteyim. eskiden anasinin ami olarak tarif edilebiecek yere konuslandirdiklari bu binayi "ogrenciler buraya kolayca ulasmaya basladi" diye dusunmus olacaklar ki ananesinin amina kaydirmislardir.. buna ragmen buraya ulasan ogrencileri kademeli olarak irrite ederler.. "git sunu al" "su belgen eksik" gibi anlamsiz burokrasinin yogun olarak yasandigi kurtarilmis bolgedir.. ustelik edilebilecek en ust makama sikayet etseniz de birsey degismez pesinen soyleyelim.. ya sev ya skrtet kurali vardir bu kurumun.

herseyden önce istanbul anadolu yakasında oturuyorsunuz mutlaka eve / yurda çıkın,
mümkün olduğu kadar sabah 9 da ders almayın, hazırlıkta sakın ha irregular geçmeyin,
hazırlığın tadını çıkartın, diğer senelerde çok özlüyceksiniz o günleri,
fizik lab larına böbrek taşı düşürüp hastaneye bile kaldırılsanız gidin (ki ben aynı durumda gitmedimasistanların peşinden koştum) yoksa kalırsınız,
en son kapatılmıştı ama yeniden açılan spor kantine gitmeyin (tiki damgası yemeyin)
asla ama asla, yaz okuluna kalmayın!

"bir kaplanın kuyruğunu asla tutma, tutarsan da asla bırakma..." çin atasozunde belirtilen kuyruğu tutmuş insan olarak itu'ye yeni başlamiş insanlar kastedilmektedir..

itü'yü okuldan ziyade bir devlet dairesi olarak düşünün. böyle düşünmek maruz kaldığınız yüzsüzlükleri ve insanı çıldırtan bürokrasi işlerini daha kolay sorgulamanızı sağlayacaktır.

yemeği yemekhanede yiyin karizma yapıcam diye kantinin iğrenç gıdalarını tüketmeyin. sabahları mümkünse kahvaltınızı okulun tek demli çayını veren ve çeşit çeşit güzel poğaçalar, açmalar satan maden kantininde yapın. derslerden geçmek istiyorsanız tüm derslere girin çünkü itüde derse girmeyene ders girer. yüksek not getirmek istiyorsanız, konuları günü gününe tekrar edin, nota katkısı az gibi gözüken ödevleri muhakkak yapın. bil101 dersinde ya tüm sorulara true diye cevap verin ya da olumlu ifadelere true, olumsuzlara false diyin ortalama güzel bir puan tutturursunuz. havuz olmayan derslerde hocayla takışmayın, içinizden küfür edin. web üzerinden ders kaydı yapılacak günlerde sakinleştirici alıp bilgisayarın başına öyle geçin. okulda bilgisayar ve internet olanaklarından sonuna kadar faydalanın. köpeklere karşı saygılı olun, yoksa sonuçlarına katlanırsınız. yatay geçiş için boşuna kasma diyenlere kulak asmayın, düzenli bir çalışmayla istediğiniz bölüme geçebilirsiniz ve yatay geçişte sakın "o bölümün aldığı ortalama o kadar düşmez" deyip yazmamazlık etmeyin, olur mu olur (kendimden biliyorum). ulaşım için (özellikle anadolu yakasındaysanız) en kısa yolu bulun ve alternatifleriniz olsun. harçları zamanında yatırın yoksa %80 cezalı ödersiniz. fen-edebiyat fakültesindeki literatür kitapevi'nden kitapları taksitle almak için hemen bir advantage campus kredi kartı formu doldurun ve o kartı edinin. itü kartınızı sakın unutmayın, hadi derse geldiğinizde görevliye ağlaşıp geçtiniz ama kütüphaneye giremezsiniz.

finaller geldiginde hic sevinmeyin oyle "10-12 gun boyunca olacagim sinavlari" diye.. zira 12 gunluk arada bir 3 gun bulup o araya 4 baba sinavi ilistiriverirler, sonra o sinavlarda bir guzel geciriverirler, "allahim nereloloyor" der kalirsiniz.. itu kardesim bu.. cinslik yapmazsa olmaz.

maslak kampüsünde geceleri dolaşmak tehlikelidir. zira çete halinde gezen köpeklerin akşam yemeği olabilirsiniz.
(cim kedi, 27.02.2005 10:07 ~ 10:08)#6976446 :O /msg ? !?
ülkenin siyasi tarihinde önemli rol oynayan şahısların buradan mezun olduklarını hatırlamaları olabilir. turgut özal, süleyman demirel, necmettin erbakangibi....

oncelikle adam olun. lise sonda okulunuzun itu'ye duzenledigi tanitim gezisinde kantin civarindaki araclarin kapi kollarina yapi$tirici suren bir tipseniz sakin gelmeyin itu'ye; yakalarsam cok fena yapicam.
(latent, 28.05.2005 01:37)#7589628 :O /msg ? !?

"bura sosyal değil bik bik" yapacağınıza kendi sosyalliğinizi kendiniz oluşturun, kendi hatalarınızı okula yükleyip depresif depresif dolaşmayın milletin kafasını bozmayın. öyle herşeyi kafaya takıp da (misal sınavmış, ödevmiş; hepsi gelir geçer) güzelim günlerinizi hem etrafınıza hem de kendinize zehir etmeyin.

"buralar sosyal değil hacı, boğaziçide olsam var ya manyak ortamlara akardım" veya "itü esasında odtüden iyi bik bik" (ister iyi ister kötü olsun nolacak sanki) diyip kendinizi komik duruma düşürmeyin. önemli olan okulun size katacağı şeyleri maksimuma çıkarmaktadır, hiç bi okul size almanız gereken herşeyi vermez, onları kendiniz arayıp bulmalısınız. "hoca okulu siktir et ben ortamlara akıcam barlardan çıkmıcam" derseniz yarın öbür gün mezun olunca -olabilirseniz tabi- "hastir ne bok yicem ben şimdi" diye dövünebilirsiniz çünkü iş ortamı çok acımasızdır, gözünüzün yaşına bakmazlar. (tabi benim babam,dayım,amcam mafya,bizde para bok işim hazır diyorsanız -burası türkiye- istediğiniz haltı yiyip okuma işleminizi yerine getirmenize gerek kalmaz)

üniversite okuyorum "çok cool um çok artistim süperim" diye ortamda dolanmayın, döverim. ilk önce ""adam olun"" etrafınıza zarar vermeyin, ona buna yavşamayın.

en önemlisi "bu okul çok asosyal yea" deyip de biri size "şöyle bir konser var gelmek ister misiniz" dediğinde "1 hafta sonra bik bik vizem/ödevim/projem var" diyip de insanları çileden çıkarmayın. adam seni dövse haklı, sen hem bik bik et hem de sonra 1 hafta sonrasının hesabını yap. ulan konser kaç saat, madem bu kadar önemli o zaman "sosyal okul istiyorum bik bik" deme.

gece geç yatmayı marifet saymayın yok öle bişi. sağlığınıza dikkat edin, eğer ailenizden uzakta okuyorsanız hiç kimse size bakmaz -iyi arkadaş,ilgili süper kız arkadaş hariç- hele hele mediko ya yolunuzu düşürmemeye dikkat edin geberseniz umurlarında olmuyor.

lisede ne idiyseniz üniversitede de osunuz, okula girdiniz diye birden kanatlarınız çıkmaz. o yüzden sihirli, mucizevi şeyler olmasını beklemeyin. konserlere felan elinizden geldiğince katılın çünkü üniversite hayatınızdan aklınızda sadece geçirdiğiniz güzel zamanlar kalacak, girdiğiniz sınavlar veya yaptığınız ödevler değil.

yaşamı kaçırmayın. çok dövünürsünüz sonra.
?

mevzu dersse, kafaya takmaya değmez. hocaları üst dönemlere inciğine cıncığına kadar sorun bir kişi değil mümkünse 10 kişiye falan sorun 9'u falan al diyorsa düşünmeden alabilirsin. bi de dersi sağlam bilen ders anlatmaya meraklı arkadaşlarınız olsun, sınavlardan önce bir gün size anlatsın, sizde eşşek olmayın dersle hafifte olsa alakanız olsun. arada bir hoca olarak kazıktan başka ihtimaliniz olmayabilir o zaman seçim size kalır ya anıra anıra çalışırsınız ya yaz okulunda kebap olur yaparım diye öngörüde bulunursunuz (her zaman tutmaz) ya da seneye daha kolay bi seçenek olabilir umuduyla beklersiniz. ama herhalükarda okul bu biter, önemli olan nelerin kaldığıdır. ot gelip ot gitmişsen yazık olur, her ne kadar kütük bi okul gibi görünsede, sen kafana göre insanları toplayabilirsen etrafına hayatın boyunca unutmayacağın şeyleri yaşayabilirsin, budur yani.

Alıntıdır.

Yeni Başlayanlar için İTÜ Üni.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-