ForuMatrax
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForuMatrax

Sadece Gülün.. Hepsi Bukadar..

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Best speed dating company. Dating in gainesville.
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 5:43 am tarafından Misafir

» Medication In Carry On Luggagr
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_minitimePerş. Ağus. 04, 2011 1:39 am tarafından Misafir

» Louis Vuitton
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 7:01 pm tarafından Misafir

» barleans fish oils
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 2:03 pm tarafından Misafir

» Wellnigh as frugal as download
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 8:04 am tarafından Misafir

» apap codeine anti-inflamatory
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 7:09 am tarafından Misafir

» Metformin, such beginning plant-derived
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 6:38 am tarafından Misafir

» health benefits of fish oil pills
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 pm tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:02 pm tarafından Misafir

En iyi yollayıcılar
Admin
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_lcapAknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_voting_barAknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_rcap 
Aşkböcüü
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_lcapAknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_voting_barAknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_rcap 
DESQUAR
mamisa
salak_insan
MurciéLaGo
Delikurt
m|2v
35tAm35
dere otu
Anket
Bir bayan ideal boy sizce kaç cm olmalı?
159cm ve aşağısı
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_lcap0%Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
160-164
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_lcap0%Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
165-169
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_lcap43%Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_rcap
 43% [ 3 ]
170-174
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_lcap43%Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_rcap
 43% [ 3 ]
175-179
Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_lcap14%Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_vote_rcap
 14% [ 1 ]
180cm ve daha fazla
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 7

Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım

YazarMesaj
Aşkböcüü
Matrax's Ladys
Matrax's Ladys
Aşkböcüü

Kadın
Rep Puan Gücü : 606700

Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Empty
MesajKonu: Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım   Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım Icon_minitimePaz Ekim 07, 2007 10:38 pm

İlk adım: Hayatınızda hiç sivilcelerinizi sıkmamış olabilir, sabun, diyet ve deterjan gibi etkenler akne oluşumunu tetikliyor olabilir. Bu nedenle bunları değiştirin ya da kullanım sonrası akne oluşup oluşmadığını takip edin.

İkinci adım: Bir ay boyunca aknelerin oluşumunu, beslenmenizi not edin. Ne zaman artıyor, hangi dönemlerde kayboluyor bunu izleyin.

Üçüncü adım: Düzenli olarak yüzünüzü sadece suyla yıkayın. Günde bir kez de, cildinizi yüz temizleyici pamuklarla temizleyin. Pamuklu bir bezle cildinizdeki ölü hücreleri hafifçe sürterek temizleyin. Pul pul dökülen ölü hücreler gözenekleri tıkar, bunları temizlediğinizde cildiniz nefes alacak. Tıkanmış gözenekler, kıl kökleri tarafından üretilen doğal yağ 'sebum'un dışarı çıkamamasına neden olur. Gözenekleriniz açık olduğunda 'sebum' rahatlıkla gözeneklerden dışarı çıkabilir. Aşırı sıcak su cildi kurutur ancak gözenekleri de açar. Sıcak suyla yüzünüzü yıkadıktan sonra soğuk suyla da yıkayarak gözeneklerin kapanmasını sağlamalısınız.

Dördüncü adım: Yaz döneminde sivilceler ya da akneler artar. Bu dönemlerde bunları sıkmak yerine okaliptus yağı gibi doğal alkol içeren temizleyicileri kullanın. Akne oluşumunu hemen geçirmese de, zamanla gözeneklerin temizlenmesini ve kapanmasını sağlar.

Beşinci adım: Tahriş edici sabunlar cildinizi kurutmaktan başka işe yaramaz. Cildinizdeki problemleri daha da artırır. Bu nedenle akne sorununuzla tek başınıza mücadele edemiyorsanız bir dermatoloğa başvurun ve cildinizi daha fazla yıpratmadan uygun tedavileri tercih edin.

Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım
1 sayfadaki 1 sayfası